obrázek obrázek
line decor
| Stonetown | Cherokee Light Artillery |
line decor
 
 
 
 
 

Aktuality z městečkaMuzeum
RADNICE

Vítejte na internetových stránkách o westernovém městečku Stonetown.

Archiv aktualit z městečka

Lovci kožešin a zimní táboření

přidáno 18. 3. 2012

Dne 25. 2. 2012 se uskutečnil již VII. ročník Lovců kožešin ve westernovém městečku Stonetown.


Celkem se za kožešinami vydalo 12 lovců, kteří dle slepé mapy museli najít lovecké revíry a zdolat techniku lovu za pomoci oštěpu, luku, vzduchovky, střelných zbraní, lasa, prutu a tomahawku. Počasí lovcům tento rok přálo.


JS


Konečné pořadí VII. ročníku Lovců kožešin:


1...Zvíře

2...Tučňák

3...Brouk & Bifty


4...Karel

5...Sokol

6...Martin

7...Honza

8...Vašek (Herry)

9...Mrtvolka

10...Lenka

11...Václav

12...Pirát

Stonetown opět první!

Přidáno dne 08. 12. 2011

Letošní ročník setkání westernových městeček a jejich přátel se uskutečnil 12. listopadu 2011 v městečku Beaver City.

Akce se zúčastnili obyvatelé čtyř městeček a to z domácího Beaver City, Stonetownu, Šiklova Mlýna a Westernového městečka Boskovice. Pořadatelé akce připravili řadu zajímavých a zábavných disciplín, které byly různě zpestřovány.hod špalkem do kopce Jako příklad lze uvést hod špalkem do dálky, tedy spíše do kopce, kdy řadě soutěžícím odjel špalek za sebe. Ke skvělé zábavě přispělo i počasí, které si letos organizátoři objednali naprosto skvělé.

Vyhlášení výsledků proběhlo večer v místním saloonu, kde se do ranních hodin živě diskutovalo o zaslouženém vítězi čtvrtého ročníku setkání westernových městeček, kterým se již podruhé stalo westernové městečko STONETOWN. Za letošní ročník patří organizátorům, tedy obyvatelům Beaver City, za skvělou organizaci, fajn disciplíny a poskytnutí městečka velký díky. Příští, již páté, setkání městeček se uskuteční na podzim ve westernovém městečku Šiklův Mlýn. Fotky z této akce jsou uloženy ZDE.

hod špalkem do kopce

Fotky z dětského tábora 2011!

Přidáno dne 08. 8. 2011

Vážené děti, vážení rodiče, na našich stránkách se již objevily fotografie z letního indiánského dobrodružství, které jsme zažili na LDT 2011 ve Stonetownu. Fotky jsou uloženy ZDE.

vojáci armády Severu při ukázkách

Vojáci občanské války ozdobou otevření městečka

Přidáno dne 19. 6. 2009

Do čtvrté sezony vstoupil Stonetown nejbohatším programem v historii westernových akcí. Pro malé a velké diváky jsme připravili dvě divadelní hry. Aplaus tak jak loni získala divadelní hra Zatracená mapa, která je plná dobrodružství, humoru a přestřelek, ale také nový kousek Divadla starého západu a to hra plná přestřelek a napínavých scének V pravé poledne.

Velkým překvapením byly ukázky jižanských a seveřanských vojáků, kteří předvedli a představili své jednotky, zbraně a svůj koníček. Hlavním aktérem, jako vždy byla spřátelená skupina Cherokee Light Artillery. Jejich hosty byli 9th New York regiment militi a Luissianští tygři. Zlatým hřebem víkendu byla závěrečná 10 minutová bitva, která přerostla na půl hodinovou.

Dalším zpestřením programu byli indiánské ukázky. vojáci armády Severu při ukázkách Snad pro každého návštěvníka bylo velkým překvapením stavební rozmach městečka.

K původním budovám přibyla celá nová ulice, kterou nazýváme Dělnickou nebo také Periferií městečka.

Westernový víkend skončil opět v saloonu Gold nugget, kde do ranních hodin hrála country hudba.


Fotografie z tohoto víkendu naleznete ZDE.

Celkový program a informace o chystaných akcích získáte v sekci Program městečka.

První jarní brigáda u konce

přidáno 19. 4. 2009

Všem občanům, osadníkům a příznivcům Stonetownu děkujeme, za jejich pomoc na první jarní brigádě. Speciální dík patří fantastické skupině Tuláci, tvořenou dětmi a rodiči ze Žďáru nad Sázavou.

Hlavním cílem byla stavba nových srubů, které budou sloužit k ubytování. V současné době jsou před doděláním dva a další dva se započaly stavět. Další změnu ve Stonetownu určitě udělá nově stavěný zvěřinec a dostavba herny s barem.

Dodělávky z první části brigády jsou naplánovány od pátku 24. dubna do neděle 26. dubna 2009. Jste všichni srdečně zváni!


Pedro při odstraňování kůry

Důležité upozornění pro brigádníky!!!


Z důvodu omezených zdrojů (materiál, nářadí, peníze, stravování, zásobování, atd...) je nutné se na brigádu předem přihlásit. A to u hlavního stavbyvedoucího nebo u starosty městečka. Kontakty naleznete zde.

Městečko se zavazuje zajistit pro každého pracovníka ubytování v teple a suchu, stravu (snídaně, oběd, večeře, min. jednou denně teplé jídlo) a nealko pití.

Předem děkujeme za pomoc

Fotky z této akce jsou uschoványu městského fotografa!

IV.ročník LOVCŮ KOŽEŠIN

II. ročník zimního táboření aneb přespání v divočině!!!


Paní Zima letos na Lovce kožešin i zimní táboření nadělila nádhernou sněhovou přikrývku. Skalní příznivci dorazili již v pátek večer a tak se v klidu rozjímalo, jak náročný bude následující den. Dobrodružné povahy přijali výzvu zimního táboření a fotografie uložené u městského fotografa! jim budiž důkazem.


chytání koně lasem

V sobotu po dvanácté hodině se vydali lovci plnit připravené úkoly. Každý dostal mapku, kam si zakreslil patřičná stanoviště, kde si dle svého uvážení vybral první dvě, na třetí se musel vrátit do městečka a pak mohl pokračovat na další. Na 40cm sněhové nadílky postup lovcům pěkně ztěžoval, zvláště těm, kteří na stanoviště docházeli jako první a museli si prošlapovat cestu sněhovou peřinou. A tak všichni lovci měli možnost ulovit medvěda, nachytat ryby, chytit koně do lasa, na lovecké stezce střelit zajíce, vlka, jelena, divočáka, lišku a na závěr se prostřílet až k bizonovi. Kdo byl jak úspěšný, lze vyčíst ze závěrečné listiny na konci článku.


A jak je každým ročníkem zvykem, večerní gratulace a oslavy se protáhly do časných ranních hodin.

A co dodat na závěr?

Setkání lovců se opět vydařilo a tak se snad všichni zase po roce ve zdraví a v hojném počtu sejdou na dalších lovech.výherci IV. ročníku lovců kožešin

Výsledková listina


1.....Jura.....1600$

2.....Jirka....1500$

3.....Vojta....1350$


4.....Dejmal...1300$

4.....Jiřča....1300$

4.....Docent...1300$

4.....Zvíře....1300$

8.....Honza....1200$

8.....Fíla.....1200$

10.....Julča....1150$


-j-s

Setkání westernových městeček – poprvé a snad ne naposledy

Přidáno dne 8. 12. 2008

Rok co rok, jezdíme navštěvovat kamarády do westernových městeček, abychom okoukli, co je u nich nového, jak žijí, budují a presentují život divokého západu. No a tak jeden letní víkend v Beaver City se v nočních hodinách u opojného moku zrodil nápad, že by se lidé z městeček mohli po sezónách sejít, více se poznat a trochu si zadovádět (nejen se sklenkou v ruce). A tak se začalo organizovat setkání westernových městeček a klání ve westernových dovednostech. První setkání vzalo pod svá ochranná křídla právě městečko Stonetown.

zápolení občanů městeček

Počasí na začátku nebylo příliš příznivé, ale nakonec se umoudřilo a zástupci z měst Beaver City, Fort Beaver City, Šiklův mlýn, Ford Hary a Boskovic mohli ukázat, kdo vládne pevnou rukou při hodu tomahawkem, noži, podkovou, kdo dál dohodí kládu, jak umí střílet z luku, kdo dokáže ovládat bič, či laso a jak šikovní jsou při rýžování zlata. Nejen muži, ale i zástupkyně něžného pohlaví mohly být na své výkony hrdé. Sečteno a podtrženo, při rovnost bodů rozhodlo více vítězství v daných dovednostech. Jak potěšující, že „ PUTOVNÍ POHÁR WESTERNOVÝCH DOVEDNOSTÍ “ zůstává pro tento rok ve městečku Stonetown. Díky všem, kdož se o toto zasloužil.

Po zbytek roku tedy odpočívejme, bavme se, učme se a rozvíjejme své schopnosti …. aneb komu se nelení, tomu se westerní. Takže za rok v Šiklově Mlýně ………… Howg


Fotky z této akce naleznete u našeho fotografa!

-j-s

Battle of Big Bethel

přidáno 9. 9. 2008

Již od čtvrtka 4.9.2008 se do městečka a přilehlých vojenských ležení sjížděli vojáci spolu s nadšenci občanské války Severu a Jihu a vše se připravovalo na velkou sobotní bitvu o Big Bethel.

Tábory vojáků se neplnily pouze lidmi z České republiky, ale také nadšenci z celé Evropy. Celkem se jich sjelo k jedné stovce. S vojáky přijeli i civilisti, hlavně ženy s dětmi.

dělo nad hřbitovem

Je sobota kolem páté hodiny ranní, vojska jsou nachystána v plné zbroji, začíná houstnout atmosféra před bitvou, která po hodině a půl vyvrcholí v první vážný střet. Druhá část bitvy začne o pár hodin později. Obě strany se střetly na skalách nad městečkem a snažily se dobýt vrcholu. Jižanským vojákům se to povedlo a zahnali nepřítele až do městečka, kde došlo k velké bitvě o samotné město. Seveřanská armáda dlouho odolávala přesile Jižanů. Celá bitva skončila smírem, vojsko Severu muselo opustit městečko a Stonetown získal znovu ztracenou svobodu a nezávislost.

Akce, kterou pořádala závěrečný nástupskupina Cherokee Light Artillery a CACWA byla pro naše městečko první svého druhu. Poprvé jsme si vyzkoušeli, jaké to je dostat se do uzavřené skupiny nadšenců reenactorů a prožít si bitevní vřavu na vlastní kůži ve stylové rekonstrukci bitvy.

Chtěl bych touto formou poděkovat Františku "Smokkemu" Liškovi za perfektní organizaci, dále pak starostovi p. Ulrichovi z Herálce a panu Ing. Vašákovi z heráleckého Zemědělského družstva za pomoc při organizaci. Poděkování samozřejmě platí i pro všechny, kteří se zapojili do přípravy a organizace této mezinárodní akce.


Další fotografie z této bitvy naleznete na hřbitově.Petr Dolphino Řádek

Městské slavnosti ve Stonetownu

Přidáno dne 1. 9. 2008

O poslední prázdninové sobotě, tedy 30. srpna 2008, proběhly ve Stonetownu velkolepé městské slavnosti. Oslavovat přijelo na čtyři stovky návštěvníků.

V bohatém programu mohli diváci spatřit divadelní hry, koně, pistolníky, honáky, indiány a další postavy západního městečka. Mimo program měli návštěvníci možnost vyzkoušet si nové soutěže a atrakce, jako byly například rozbíjení saloonu, hod kravím lejnem do dálky nebo jeho plivání, střelba na desperáty, kroket a mnoho dalšího. K dobré zábavě patřilo i dobré jídlo, tentokrát se navíc opékálo vepřové a drůbeží masíčko. Do pohody slunečního dne hrála hudební skupina Modré ponošky. Vydařené slavnosti ukončil jako vždy večerní country bál, který se poprvé uskutečnil před novou hernou.


Další program a informace o chystaných akcích získáte v sekci Program městečka.

Stonetown z ptačí perspektivy

Přidáno dne 11.7. 2008

Ve Stonetownu právě končí další ročník oblíbeného letního dětského tábora. Jako zpestření již tak bohatého programu do našeho městečka zavítala Armáda České republiky s helikoptérou "Sokol", z které postupně vyskákalo šest parašutistů, kteří přistáli přímo na main street, aby to měli co nejblíže ke kuchyni, kde se právě dokončovala výborná svíčková.

Po obědě vojáci ukázali dětem helikoptéru a zase se vznesli do oblak a zamířili si to do svých kasáren. Při odletu udělali ještě pár fotek, které si můžete stáhnout zde.
Obrázek

Nejbližší akcí pro veřejnost bude III. westernový víkend, který se koná 30.8.2008.

V tomto termínu proběhnou velké městské slavnosti, kdy po celý den bude vyhrávat skupina Modré ponošky z Prahy. Dále je nachystáno mnoho soutěží a atrakcí pro lidičky od 3 do 120 let a více. Naši výborní kuchtíci vyrazí více do "pole" a přímo na městkém ohništi budou opékat vepřové a drúbež. Nenechte se přemlouvat a přiďte se podívat a zažít atmosféru opravdových oslav, jaké byly na divokém západě. I vy máte možnost veselit se při hudbě, tanci a dobrém jídlu po celý den. Těší me se na vás!


Celkový program a informace o chystaných akcích získáte v sekci Program městečka.

Trosky v městečku

Přidáno dne 16. 6. 2008

Nebojte se, nejedná se o trosky budov Stonetownu, ale o jednu skupinu country tanců z Prahy. Po dlouhých létechCountry trosky v akci přemlouvání si taneční skupina Country trosky udělala čas a zavítala do našeho městečka.

V dosti nabitém programu bylo možno shlédnout skupinu bleskového Jacka, lasaře Hvízdacího Dana, bičařské umění Julči a Paula Hartmana, indiánské ovládání koňů, divadla westernových her, tance, atrakce a tak dále. Z tohoto výčtu je naprosto zřejmé, že tento program byl velmi plný a naši návštěvníci rozhodně netrpěli nudou, ba naopak. Spokojení návštěvníci odcházeli tentokrát mnohem později, ale věříme že i o dost spokojeni. Jak je již zvykem westernový víkend opět končil v saloonu Gold nugget, kde do časných ranních hodin hrála skupina Druhý dech z Třebíče.


Další podobnou akcí bude III. westernový víkend, který se bude konat 30.8.2008.

V tomto termínu plánujemeindiáni, koně a oheň velké městské slavnosti, kdy po celý den bude vyhrávat skupina Modré ponošky z Prahy. Dále je nachystáno mnoho soutěží a atrakcí pro lidičky od 3 do 100 let a více. Naši výborní kuchtíci vyrazí více do "pole" a přímo na městkém ohništi budou opékat vepřové a drúbež. Nenechte se přemlouvat a přiďte se podívat a zažít atmosféru opravdových oslav, jaké byly na divokém západě. I vy máte možnost veselit se při hudbě, tanci a dobrém jídlu po celý den.

Celkový program a informace o chystaných akcích získáte v sekci Program městečka.

Třetí sezona začala bohatým programem

Přidáno dne 19. 5. 2008

Do třetí sezony vstoupil Stonetown nejbohatším programem v historii westernových akcí.mladá dáma na procházce
Pro malé a velké diváky jsme připravili dvě divadelní hry. Největší aplaus získala úplně nová hra s názvem Zatracená mapa, která je plná dobrodružství, humoru a přestřelek. Se zájmem návštěvníci shlédli i ukázky jižanských vojáků spřátelené skupiny Cherokee Light Artillery.palba z děla Jejich pušky a dělo dokázalo navodit atmosféru konfliktu občanské války.

Nasedání a seskoky v plné rychlosti, akrobacie na koni, ovládání koně pouze posunky, skoky přes oheň a mnoho dalšího bylo vidět v působivém programu koňské show skupinky indiánů. Snad pro každého návštěvníka bylo velkým překvapením stavební rozmach městečka.

K původním budovám přibyl úřad šerifa, hřbitov s vyznačenou polohou budoucího kostela a nedostavěný objekt, kde bude kasino s barem. Rozrostly se i atrakce. Již k původním bylo navíc možno si zastřílet z koltu na malé střelnici, malovat si křídou, lasovat a bičovat. Westernový víkend skončil opět v saloonu Gold nugget, kde do ranních hodin hrála skupina Druhý dech z Třebíče.mladý šeriff

Další podobnou akcí bude II. westernový víkend, který se bude konat 14.6.2008.


Celkový program a informace o chystaných akcích získáte v sekci Program městečka.

První jarní brigáda za námi

přidáno 30. 3. 2008

O uplynulém víkendu proběhla první jarní brigáda tohoto roku.

Hlavním úkolem byla příprava staveniště na velkou brigádu, kdy se započne s výstavbou třech budov. Z tohoto důvodu bylo nutné rozebrat stávající městské stáje a sklad dynamitu. Dálším bodem byla výstavba nového vězení a úřad místního šeriffa.

Tuláci v činnosti

Akce se zúčastnilo na 15 dospělých. Velkým přínosem byla práce členů skupiny Tuláci ze Žďáru nad Sázavou. Jednalo se o 16 dětí a 2 vedoucí. Jejich úkolem byla úprava kopce, kde vyroste kostel a hřbitov. Dále zajišťovali dopravu materiálu po celém městečku. Jejich práce byla opravdu vzorová. Dík samozřejmě patří všem, kteří objetovali svůj vlastní čas a přijeli nám pomoci.


konec stájí

Dále bych chtěl připomenout, že druhá brigáda je naplánována opět od pátku 11. dubna do neděle 20. dubna 2008.

Z důvodu omezených zdrojů (materiál, nářadí, peníze, stravování, zásobování, atd...) je nutné se na brigádu předem přihlásit. A to u hlavního stavbyvedoucího nebo u starosty městečka. Kontakty naleznete zde.

Městečko se zavazuje zajistit pro každého pracovníka ubytování v teple a suchu, stravu (snídaně, oběd, večeře, min. jednou denně teplé jídlo) a nealko pití. Po 20. hodině pět piv zdarma


Další fotografie z brigády naleznete na hřbitově.

Lovci kožešin ve znamení tepla

přidáno 25. 2.2008

Oznámení uvedené na letácích hlásalo hru pro otužilce a hrdiny, kteří chtějí zažít nesnadný boj v podmínkách mrazu, sněhu a vánice. Místo toho příroda všem soutěžím nadělila téměř jarní počasí. A proto organizátoři akce udělali hru o to složitější a náročnější, aby bylo možné vybrat toho pravého borce a aby zůstala zachována pověst, že se jedná o nejtěžší a nejdrsnější soutěž, kterou pořádá Stonetown.

Obrázek

K samotné hře lze zmínit pár informací. Na startu se sešel zatím největší počet soutěžících ve čtyřleté historii této hry, celkem 25 účastníků z celé ČR. Pro lovce bylo připraveno šest stanovišť mimo areál městečka a tři bonusové disciplíny přímo ve městečku. Orientace byla opět podle mapy z roku 1880. Soutěž přilákala i velké množství návštěvníků, kteří díky rozmístění některých stanovišť ve městečku mohli sledovat napínavý průběh vzájemných soubojů mezi hráči.


Výsledková listina:
1. Jakub Hoke „Hook“
2. Vladislav Brožek „Pedro“
3. Jiří Kejnovský „Jiřča“

4. Pavel Hartman
5. Jan Jindra „Dejmal“


Nová stavba

přidáno 14. 11. 2007

Počátkem měsíce listopadu, kdy definitivně utichl ruch návštěvníků, jsme se rozhodli zahájit výstavbu další budovy a městečku tak dát další důležitou kulisu. Jde o šerifovu kancelář s útulnou celou pro naše zlobivé návštěvníky.

Základy jsou již zhotoveny, ale bohužel další stavební ruch utichl s příchodem zimy. Předpokládali jsme, že hrubou stavbu dokončíme do vánoc a ostatní práce v dalších měsících, tak aby již na první významnější akci (Lovci kožešin - únor), byla Sheriff Office funkční. Již je jasné, že tento šibeniční termín nezvládneme, ale budeme se snažit, aby se nová budova v plné kráse představila na první květnové akci.

Konal se první Halloween

přidáno 28. 10. 2007

Koncem měsíce října se uskutečnila první oslava svátku Halloweena ve Stonetownu.Obrázek Na večerní duchařský večírek přijelo mnoho kamarádů a kamarádek, kteří si užili příjemného večera při hudbě a tanci. Hned ze začátku byl zapálen velký oheň, který nás chránil před zlými duchy a zahříval duchy dobré. Oheň plál až do ranních hodin.

V radničním saloonku se zatím dlabaly dýně a kdo ji neměl, tak se snažil kybicovat. Místo duchařských příhod měla Obrázek velký úspěch nástěnka s bizardními úmrtími z historek sebraných z celého světa. To bylo počteníčko. Po půlnoci čekalo na hosty překvapení - pravý keltský obyčej. Zvyk, který se udržuje už jen místy. Byla to jednoduchá hra, která dokázala nahlédnout do duše vlastního Já.

Svátek Halloweena skončil s prvními paprsky, které dopadly na dřevěné budovy. Značně znavení účastníci mohli tedy jít v klidu spát, žádný zlý duch se do městečka nedostal.

Nejrychlejší střelec Stonetownu 2007

přidáno 18. 9. 2007

Ukončení druhé sezony ve westernovém městečku Stonetown proběhlo v komornějším prostředí oproti minulým akcím, což vůbec neubralo na kvalitě akce. Hlavním bodem programu byla hra O nejrychlejšího střelce Stonetownu pro rok 2007. Soutěže se zúčastnilo 16 střelců, z toho dvě dámy, které si nepočínaly vůbec špatně. Vítězem se stal Mr. Jiří Sokol ze Světlé nad Sázavou. Jako odměnu si odnesl křišťálový půllitr a výbornou láhev Lacinovky, což je místní značková medovina.

Obrázek

Mimo soutěže diváci shlédli derniéru hry Podporujte svého sheriffa a několikátou reprízu Správná volba. Dále se představila skupina Craisy Raiders. Celý program byl zakončen Country bálem se skupinou Samorost.

Druhá sezona skončila a již pomalu se začíná procovat na té další. Doufáme, že se vám u nás líbilo a že i v příštím roce nás poctíte svoji návštěvou a prožijete s námi kus příběhu na Divokém západě.

Třetí westernový víkend

Přidáno dne 4. 9. 2007

Třetí westernový víkend ve Stonetownu proběhl 1. 9. a 2. 9. I přes nepříznivé počasí přišlo do městečka na tři stovky návštěvníků, kteří opět mohli zhlédnout zajímavý program. Divadlo starého západu sehrálo dva příběhy z Divokého západu, skupina Lightning Jack´s Crazy Riders ukázala k čemu a jak se používá bič, kolt a lasa. Obrázek V hodinové show proběhla i soutěž mezi koltem a bičem.

Jak je již ve Stonetownu zvykem, každý westernový víkend musí být něčím jiný. I tentokrát to tak bylo. Na malé i velké návštěvníky čekaly úkoly, ale né tak ledajaké. Byly to vlastně hry našich předků a indiánů. Za každý úkol dostávali soutěžící body a nejlepší samozřejmě byli odměněni. Děti dostali hromadu sladkostí a dospělí si odvezli odměnu v podobě basy piva z havlíčkobrodského pivovaru Rebel.

Obrázek

Jedinou kaňkou na vydařené akci bylo neuskutečnění sobotního country bálu. Skupina Loto z Polné odřekla své vystupování z důvodu úrazu člena skupiny. Doufejme, že se již nikomu nic nebude stávat a že další bály proběhnou podle plánu. I přes tuto nepříjemnost byl sobotní večer velmi bouřlivý. Stovka hostů saloonu Gold Nugget se bavila při kytaře a dalších hudebních nástrojích do časných ranních hodin.

Přijmeme nové osadníky

Přidáno dne 25. 7. 2007

Westernové městečko Stonetown příjme do svých řad nové členy. Jde nám o lidi, kteří mají stejné zájmy a chtěli by žít a budovat skutečné westernové městečko. Více informací u starosty městečka na tel. 776 706 191.

Taneční westernový víkend

Přidáno dne 23. 6. 2007

Červnová akceVe dnech 16. a 17. 6. 2007 proběhl druhý westernový víkend. Tentokrát byl ve znamení country tanců.
Program akce začal tradičně divadelní hrou Divadla starého západu s hrou Podporujte svého sheriffa. Po krátké přestávce se na nově zbudovaném parketu objevila hostující taneční skupina Ruty – Šuty, která do Stonetownu přijela z malé, ale literárně známé vesnice Kelč, která leží nedaleko Hranic na Moravě. Na úvod představil vedoucí skupiny René Heger se svojí manželkou Jitkou skupinu i následující program dětského tanečního souboru. Ukázky tancování byly rozdělený do dvou bloků. V prvním diváci shlédli klasické country tance a line dance. V druhé části potom nejsilnější zbraň souboru clogging, což je americký step. To, že děti tuto disciplínu ovládají, potvrdil potlesk nadšených diváků a nejen ten. Skupina Ruty – Šuty začíná pomalu šlapat na paty konkurenčním souborům a vyzobává první výhry na soutěžích. Jako přídavek byla i výuka tanců.
Červnová akceNejen divadlo a tanec ovládly westernový víkend ve Stonetownu. V bohatém programu se opět předháněli pistolníci, lasaři a bičaři ze skupiny Craizy Raiders. V jejich hodinové show předvedli opravdu mistrovské kousky. Zahráli si i s dětmi na dobytkářskou válku, kde hlavní rolí bylo honácké laso a jeho perfektní ovládání. Tečku za sobotním programem udělal tradiční country bál v saloonu Gold Nugget, kde zábavu obstarávala skupina Druhý dech z Třebíče. Ještě v nedělních odpoledních hodinách bylo na tvářích přenocujících návštěvníků vidět, že se jim country bál líbil a že si ho užili, jak jen mohli.
Další westernová akce bude ve znamení loučení s prázdninami. Proběhne v sobotu a neděli 1. a 2. 9. 2007. Přijďte i vy okusit atmosféru malého westernového městečka. Fotografie z akce naleznete zde.

Květnová westernová akce

Přidáno dne 4. 6. 2007

Květnová akceO víkendu 18. a 19. 5. 2007 opět Stonetown otevřel své brány široké veřejnosti. Krásné počasí a zajímavý program přilákal do městečka na 500 návštěvníků. Ti mohli shlédnout nový příběh z Divokého západu „Podporujte svého sheriffa“, který nastudovalo Divadlo starého západu podle stejnojmenného filmu. Po skončení divadla nastoupila v plné zbroji jižanská armáda z občanské války. Skupina Cherokee Light Artillery nejdříve uvedla diváky do problému občanské války a po krátké přednášce přišlo ke slovu jejich dělo a pistole.
V dalším programu se představila skupina Šílených jezdců. Zábavnou formou, proloženou soutěžemi předvedli mistrovské ovládání koltu, biče a lasa.
Květnová akcePo celý den byly otevřeny atrakce pro malé i velké návštěvníky. Měli možnost vyzkoušet si westernové disciplíny, jako je hod nožem, tomahavkem, lasem, nebo si vyrejžovat zlatinku zlata.
Ten, kdo si chtěl chvilinku odpočnout od nabitého programu, měl možnost posadit se v nově otevřené kavárně a zarelaxovat nad voňavou kávou a výbornými zákusky. Do programu se ještě vešla výuka country tanců a loňská divadelní hra „Správná volba“. Definitivní tečku za sobotním programem udělal večerní country bál, který se protáhl do časných ranních hodin.
Další westernový víkend proběhne ve dnech 16. a 17.6.2007. Doufejme, že bude stejně povedený, jako byl tento květnový.

Vojsko ve Stonetownu

Přidáno dne 10. 4. 2007

O uplynulém víkendu, tedy 31. 3. a 1. 4. 2007 zavítali do Stonetownu vojenské jednotky Severu a Jihu, aby si „natrénovali“ vojenský dril. Naučili se něčemu novému, nebo si připomněli, to co přes zimu opomenuli. Účast byla slušná. Z celé republiky přijelo na 50 příznivců, kteří si libovali nad pěkným počasím. Díky tomu se armáda nebála nastěhovat do vlastních stanů. Dalším důvodem návštěvy Stonetownu, byla mimořádná valná hromada vojenského sdružení CACWA, kde nejdůležitějším bodem byla volba nového presidenta sdružení. To co se nestihlo probrat na poradě, stihlo se večer v saloonu Gold nugett. „Diskutovalo“ se po oba dny do časných ranních hodin.

Turistická známka

Přidáno dne 1. 4. 2007

Známka StonetownV letošním roce se městečku podařil vstup mezi sběratele turistických známek. Již od zveřejnění na stránkách výrobce je o známku č.1310 velký zájem. Známka bude v prodeji od května vždy o víkendech v našem General Store. Jak známka vypadá vidíte na obrázku vlevo.

Novinky

 

 

POSLEDNÍ NOVINKY

Prázdniny v městečku aneb dotkněte se westernu


Vážení dospěláci a milé děti,


o letních prázdninách je možné opět navštívit naše městečko a mimo prohlídky hlavní ulice a budov (kostel, general store, šerif, vězení a další) si můžete... více

Fotky z letního tábora 2021


Vážení rodiče, ahoj děti,

konečně jsme dali dohromady fotky z LDT 2021. Pokud máte zájem si je uložit nebo jen zavzpomínat na naše dobrodružství na Divokém západě, máte možnost si je stáhnout více

Westernový desetiboj o pohár Ivo "Zvířete" Štěničky

Přidáno dne 15. 9. 2018

Zveme vás na druhý závod prvního ročníku soutěže ve westernových disciplínách.

Soutěží se v těchto disciplínách: LUK, NŮŽ, TOMAHAWK, KŘESADLO, RÝŽOVÁNÍ, ... více

 
 
 
 
             
 
© 2007 - 2015 Stonetown.cz